18 Temmuz 2018 06:12          Ana Sayfa Ana Sayfa    Fotoğraf Galeri Foto Galeri    Video Galeri Video Galeri    Video Galeri RSS    İletişim    Künye    Sitene Ekle         
 
Asıl Hedef İslam! / Burak Yıldırım - Mardindosthaber
Asıl Hedef İslam!
Burak Yıldırım / Mardindosthaber
 
31 Mayıs 2016 Salı Saat 10:42

Bismillahirrahmanirrahim.

Bizleri yaratan ve belirli bir süre için dünyaya gönderen Cenab-ı Allah, peygamberleri vasıtasıyla doğru yolu göstererek, dünya ve ahiret saadetimizi tesis edebilmemiz için bizlere her devirde kutlu elçileri aracılığıyla sayfalar ve kitaplar göndermiştir.

Tevhid dini olan İslam, en özlü ifadesiyle Allah’a tastamam teslim olmak demektir. Bu nedenle İslam’da yalnız Allah’a teslim olmak ve yalnız O’na kulluk etmek esastır.

Ancak geçmişte olduğu gibi günümüzde de İslam ve Müslümanlar hakkında kasıtlı olarak yalan yanlış bilgi ve haberler yapılmakta, bu doğrultuda planlanan çalışmalar pervasız şekilde uygulamaya konulmakta ve insanların İslam’dan uzaklaşması, hatta İslam’a ve Müslümanlara karşı düşmanlık duygularına kapılması hedeflenmektedir. Bununla da kalınmayıp, Batılı ülkelerin başını çektiği oluşumlar tarafından gerçekleştirilen psikolojik savaşlar neticesinde yeni neslin gayrı müslim bir çizgide neşet etmesi amaçlanmaktadır.

Nitekim, tarih 11 Eylül 2001’i gösterdiğinde bu tür psikolojik savaşların aktörü olan yerel ve ulusal yayın organları, ABD’nin uğradığı ikiz kuleler saldırısını haber verirken, bir yandan da ibadet eden Müslümanların görüntülerini aynı haber içerisinde paylaşmak suretiyle subliminal (bilinçaltı) mesajlar vermiş ve bu saldırının İslam’la ilgisi olduğu izlenimi yaratarak tüm İslam alemini terörist gibi göstermek istemiştir.

Benzer şekilde, tarih 11 Mayıs 2016’yı gösterdiğinde Terör işbirlikçisi İngiltere’nin, sözde terörle mücadele bağlamında, olası bir terör saldırısında alınacak önlemlere ilişkin gerçekleştirdiği tatbikatta, canlı bomba rolünü üstlenen şahıs, üzerindeki bombayı “ALLAH U EKBER” diyerek patlatmıştır. Kurgulanan bir olayda bile teröristi temsil eden şahsı İslam’la ilişkilendiren batılı zihniyet, İslam alemine ve Müslümanlara tahammülsüzlüğünü, düşmanlığını ve yeni nesillerin İslam düşmanı olarak yetişmesi adına ne denli uğraş verildiğini açıkça gözler önüne sermiştir.

Öte yandan, kabul etmek gerekir ki Ortadoğu denklemi üzerinde perde arkasında kurnaz planlarla meşgul olan Avrupa tarafından, İslam toplumlarının ve İslamî ahlakın hedef alınması, temelinde IŞİD’in doğuşunu da barındıran çok eski ve geniş bir planlamadan ileri gelmektedir. Zira IŞİD, Sömürgeci Avrupa ülkelerinin planları kapsamında Afganistan işgali ile başlayan Müslüman halkların yaşadığı coğrafyaların maruz kaldığı işgal süreçlerinde, işgalcilerin ortak akıl ve tecrübeyle organize ettikleri asimetrik savaşın son ürünüdür. Burada Avrupa, İslam’ı tüm dünyaya acımasız bir din ve Müslümanları da cani insanlar olarak tanıtmak ve Müslümanları İslam ile vurup birbirlerine kırdırmak suretiyle ne denli zehirli planlar yaptığını açıkça göstermiş ve kirli yüzünü bir kere daha ortaya çıkarmıştır.

İslam’ı, Kur’an’ı ve Hz. Peygamber’i olduğundan farklı göstermeye, hele hele de İslam’a ve onun mukaddes değerlerine hakaret etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Başka inanç ve düşüncelere saygılı olmayı emreden İslam, her türlü saygı ve hürmeti hak etmektedir. Kuşku yok ki insanlığın gerçek anlamda mutluluğu bulması, yeryüzünün huzur ve barışa kavuşması, İslam’ı aslî şekliyle tanıyıp anlamak ve hayata hakim kılmakla mümkün olacaktır. 

Avrupa ülkelerinin İslam dinini karalama adına her türlü gelişmeyi fırsata dönüştürmeye çalıştığı böyle bir konjonktürde bütün Müslümanlara büyük bir sorumluluk düşmektedir. İlk önce bizler dinimizi en doğru bir şekilde öğrenmek, anlamak ve en güzel şekilde yaşayarak temsil etmek zorundayız. “Ben Müslümanım” diyen herkes bu sözün kendisine bir takım vazifeler yüklediğinin şuurunda olmalıdır. İslam’ı hedef alan bunca kötü niyetli oluşum ortada dururken ümmet, müsterih olmalı ve her türlü oyuna, kötülüğe, saldırıya gereken cevabı verebileceği bir yol gösterici olan Kuran-ı Kerim’de geçen;

“Gevşemeyin, üzülmeyin, inanıyorsanız üstün olan sizsiniz.”,

“Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Çünkü kâfirler topluluğundan başkası Allah’ın rahmetinden ümit kesmez.”,

“Her kim Allah'a, meleklerine, elçilerine, Cibril'e ve Mikail'e düşman ise, artık şüphesiz Allah da kâfirlerin düşmanıdır.”

Ayetlerinde de buyrulduğu üzere inancını korumalı ve Kuran’ın ipine sımsıkı sarılarak var gücüyle çalışmaya devam etmelidir.

                Selam ve dua ile...

YORUMLAR - YORUM YAZ      

Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. Bu yazı için ilk sözü siz söyleyin!

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
SONDAKİKA HABERLER!
Yazarlar
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
03:05 05:04 12:34 16:25 19:44 21:27
Konuk Yazarlar
Çok Okunanlar

YORUMCU: AYŞEN Özen
YORUMCU: mardini
YORUMCU: Veysi itmş
YORUMCU: Necmi
Mardin Hava Durumu :
MARDIN
Foto Galeri    Video Galeri    Güncel    Ekonomi    Spor    Eğitim    Siyaset    Yaşam    Sağlık    Dünya    Kültür-Sanat    Bilim-Teknoloji   

İletişim - Künye - Sitene Ekle - RSS Servisi - Bütün Manşetler

Tüm Hakları Saklıdır © 2012 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Warning: mysql_close(): 5 is not a valid MySQL-Link resource in /home/mardindosthaber.com/httpdocs/class/mysql.class.php on line 69