18 Temmuz 2018 06:12          Ana Sayfa Ana Sayfa    Fotoğraf Galeri Foto Galeri    Video Galeri Video Galeri    Video Galeri RSS    İletişim    Künye    Sitene Ekle         
 
Fıtrat Toprağına Namaz Tohumu / Hediye Nas - Mardindosthaber
Fıtrat Toprağına Namaz Tohumu
Hediye Nas /
 
21 Ağustos 2017 Pazartesi Saat 09:36

Güzelliklerin yegâne sahibine sonsuz hamd ve senalar, yeryüzünün biricik güzeline binler salat, binler selam olsun. Hayli uzun bir aradan sonra tüm gönül dostlarına ve can kardeşlere merhaba Allah’ın selamı üzerinize olsun daimen ve ebeden.

Rabbimiz yüce kitabında şöyle ferman buyurmaktadır; “Biz insanları ve cinleri ancak bize kulluk etsinler diye yarattık.” Kulluğun en güzel nişanesi ve ispatı olan hakikat şeksiz ve şüphesiz namazdır. Bu yazının yazılış sebebi de hamd olsun ki namaz.

Kuran Nesli Platformu, çok güzel bir çalışmaya imza attı ve “Hayat Namazla Güzeldir.” Sloganıyla Türkiye genelinde pek çok merkezde 6-10 yaş çocuk grubuna yönelik muhteşem bir namaz programı düzenledi.

Güzel Mardin’de ise bu güzel çalışma Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Dostluk Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DOST DER) tarafından gönüllü üye abla ve abilerin özverili çalışma ve çabaları ile gerçekleştirildi.

Ve yine hamd olsun ki bizler de karınca kadarınca bu güzel çalışmaların içerisindeydik. Rabbimizin lütfu ve keremi ile iki haftalık bir süre içerisinde çok güzel çalışma ve neticelere şahit olduk. Yazının başlığı Efendimizin “Her çocuk İslam fıtratı  ile doğar” hadisinden ilhamla ve program boyunca bize şevk veren birbirinden sevimli, zeki ve dünya tatlısı çocuklardan kaynaklı.

Evet, program 6-10 yaşa yönelikti ancak 3-4 yaşında acayip tatlı müdavimlerimiz de vardı. Hatta programa en çok onlar uyum sağladılar; ışıl ışıl gözleriyle ortama neşe ve heyecanımıza şevk kattılar. Sorulan sorulara o minik parmaklarını kaldırıp kuş cıvıltılılarını andıran sesleri ile cevap vermeleri görülmeye değer, ömre bedeldi inanın. Bu sebeple önümüzdeki programlarda platform yetkilileri bu yaş gurubuna pozitif ayrımcılık tanımalıdır.

10 yaş üstü olup tam bir hanım efendi olan öğrencilerimiz ise takdire şayan bir başarı sergileyip bizi adeta mest ettiler. Program sonunda yaptığımız sınavdan 98 alıp ilk 3 e giren birer edep ve izzet incisi olduklarını ispat eden sevgili öğrencilerimizin ismini zikretmeden geçemeyeceğim. Sevgili Selime, Mehdiye ve Semanur bir kez daha sizi tebrik ve takdir ediyorum. Rabbim sizi ailenize ve İslam’a bağışlasın inşallah.

Kendilerinden yaşça ve bilgi ile önde olmalarına rağmen minik cüsseleri ama kocamaaan yürekleri ve azimleri ile sınava arkadaşları ile giren cesur minikler Hilal, Yüsra, Yaren ve tüm minikler sizleri de tebrik ve takdir ediyorum.

İki haftalık namaz programımız Kasımıye Medresesinde öğrenciler ve ailelerin katılımıyla dereceye girenlere ödül, namaz yürüyüşü ve ikindi namazının cemaatle kılınması ayrıca programa katılan tüm çocuklara hediye verilmesi ile final oldu hamd olsun.

İki haftalık bu özverili çalışma inanıyor ve ümit ediyorum ki hayırlara vesile olur. Öyle temenni ediyorum ki bu çalışma imtihan gereği ve çevre yoluyla farklı yollara ve yerlere gitseler bile bu programa dâhil olan sevgili çocuklar fıtrat topraklarına serpiştirilen iman ve namaz tohumlarından biiznillah nasiplenecek ve namaz tohumu çatlayıp sağlam birer ilam ağacına dönüşecek inşallah.

Rabbim vesile olan, katılan herkesten razı olsun, ecirlerini kat kat versin, birlerini bin etsin, çalışmalarını daim, kaim ve bereketli kılsın.

Selam ve dua ile. 

YORUMLAR - YORUM YAZ      

Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. Bu yazı için ilk sözü siz söyleyin!

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
SONDAKİKA HABERLER!
Yazarlar
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
03:05 05:04 12:34 16:25 19:44 21:27
Konuk Yazarlar
Çok Okunanlar

YORUMCU: AYŞEN Özen
YORUMCU: mardini
YORUMCU: Veysi itmş
YORUMCU: Necmi
Mardin Hava Durumu :
MARDIN
Foto Galeri    Video Galeri    Güncel    Ekonomi    Spor    Eğitim    Siyaset    Yaşam    Sağlık    Dünya    Kültür-Sanat    Bilim-Teknoloji   

İletişim - Künye - Sitene Ekle - RSS Servisi - Bütün Manşetler

Tüm Hakları Saklıdır © 2012 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Warning: mysql_close(): 5 is not a valid MySQL-Link resource in /home/mardindosthaber.com/httpdocs/class/mysql.class.php on line 69