21 Ağustos 2018 21:24          Ana Sayfa Ana Sayfa    Fotoğraf Galeri Foto Galeri    Video Galeri Video Galeri    Video Galeri RSS    İletişim    Künye    Sitene Ekle         
 
Kürt için(!) Kürde düşman / Lokman Koç - Mardindosthaber
Kürt için(!) Kürde düşman
Lokman Koç /
 
03 Şubat 2018 Cumartesi Saat 00:24

Türkiye devleti kendisine yönelik tehditleri bertaraf etmek için kendi sınırına yakın Suriye’nin Afrin bölgesine girdi. ABD’nin desteklediği PKK/PYD unsurlarını etkisiz hale getirmek için uluslararası yasal haklarından faydalanarak savaşmaya başladı.

Haber kaynaklarına göre 800 e yakın militan etkisiz hale getirilmiş. Bunun yanında TSK, sivillere zarar vermemek için elinden geleni yaptığını açıklıyor. 

PKK/PYD’nin unsurları dünyanın kamuoyuna TSK’nın sivilleri öldürdüğüne dair algı oluşturmak ve Türkiye’yi zor durumda bırakmak için bin bir hile ve entrika yapacağı kaçınılmazdır. Bu tür propagandalar onların genlerinde mevcut. Dünyanın hiç bir örgütü katil olduklarını halde maktul, haksız oldukları halde haklı, zalim oldukları halde mazlum ayağına yatacak yalan ve propaganda da uzmanlaşmış bu örgüt kadar olamaz. Kim zulmediyorsa Allah cc bu dünyada onun burnunu yerde sürtüyor. Örnekleri mevcut.

Kaldı ki böyle bir örgütle mücadele etmek zordur. Mazlum Kürt halkının ismini kullanarak mazlumiyete oynuyorlar. Hâlbuki Kürtlere asıl zulmeden kendileri. Siyasi yoldan haklarını aramak dururken; uluslararası emirlere uşak olma noktasında halka silah çekmekten geri durmayan, şehirleri tarumar eden, Müslüman Kürt halkını katletmekten geri durmayan bu vandallar, bir yönden Kürt halkının huzuruna dinamit koyarken beri tarafta dine karşı fikirleri ile gayr-ı İslami bir hayatı Kürt nesillere aşılayarak ahiretlerine bile tehdit olmuşlar/oluyorlar.

Sözün özü bunların Kürt halkına maddi manevi verebilecek hiçbir faydaları yoktur. Bilakis tehdittirler Kürt halkı için. 

Bir bedene musallat olan kanser hastalığı nasıl bedeni gün be gün öldürüyorsa; bunlar da kanser gibi halkın içine yerleşmişler.

Kürtleri yok etme, dinden uzaklaştırma gayesindedirler. Ama Kürt halkın ekseri, içtikleri zehirli balın farkına varmadan peşlerinde sürüklenmeye devam ediyorlar. Neticesinde ne olacağı karanlık bir macera gibi... Bilip bilmeden savruluyorlar arkalarında.

Evet, dedik ki; Türkiye’de istedikleri ortamı bulamadıkları ve planları akamete uğradığı için şimdilik AB/ABD yardımıyla Suriye sahasını kullanıyorlar/kullanılıyorlar.

ABD bunları çok amaçlı planları gerçekleştirme konusunda kullanıyor ki; ABD kimi desteklerse sonrasında onları fitneye bulaştırabiliyor.

Dolayısıyla ABD PKK/YPG’nin karakaşına hayran değildir.

Kullanılmaya müsait olduklarından şimdilik maşa niyetinde istifade ediyor onlardan.

Kısacası ABD Ortadoğu’da yavrusu İsrail’in yuvasını hazırlamakla meşgul…

Kalpleri İsrail’in Güvenliği için atıyor. Bunun yanındaki İslam beldelerinin sözde emirlerini hizaya getirerek “buranın ağababası benim” mesajını veriyor. Zaten İslam ülkelerinin zenginliklerini çalmasa ayakta duramayacak. Müslümanlar birbiriyle uğrasa dursun ABD dünyanın alt tarafından gelecek hem ağırlanacak hem zenginliklerimizi kurutacak hem de kaş göz işareti gibi mimiklerle Müslümanları birbirine düşürecek.

İsrail ile Müslüman Ortadoğu’nun keyfini sürecek.

Müslümanları bu  zalimlere karşı birleştirecek Müslüman âlimler veya yöneticiler daha ne zaman çıkacak?

Selam ve dua ile,..

YORUMLAR - YORUM YAZ      

Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. Bu yazı için ilk sözü siz söyleyin!

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
SONDAKİKA HABERLER!
Yazarlar
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
03:47 05:31 12:31 16:14 19:10 20:41
Konuk Yazarlar
Çok Okunanlar

YORUMCU: AYŞEN Özen
YORUMCU: mardini
YORUMCU: Veysi itmş
YORUMCU: Necmi
Mardin Hava Durumu :
MARDIN
Foto Galeri    Video Galeri    Güncel    Ekonomi    Spor    Eğitim    Siyaset    Yaşam    Sağlık    Dünya    Kültür-Sanat    Bilim-Teknoloji   

İletişim - Künye - Sitene Ekle - RSS Servisi - Bütün Manşetler

Tüm Hakları Saklıdır © 2012 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Warning: mysql_close(): 5 is not a valid MySQL-Link resource in /home/mardindosthaber.com/httpdocs/class/mysql.class.php on line 69