18 Temmuz 2018 06:13          Ana Sayfa Ana Sayfa    Fotoğraf Galeri Foto Galeri    Video Galeri Video Galeri    Video Galeri RSS    İletişim    Künye    Sitene Ekle         
 
"Onlar tuzak kurdular..." / Lokman Koç - Mardindosthaber
"Onlar tuzak kurdular..."
Lokman Koç /
 
17 Temmuz 2017 Pazartesi Saat 09:49

Ve mekeru ve mekerallah...
İslam düşmanları ve içimizdeki uzantıları  kendilerince Müslümanları birbirine düşürmek için plan ve projeler geliştirdiler. Müslümanların geri kalmasını, onlara kölelik etmesini, toprak zenginliklerinin kendilerine akmasını hesapladılar. Bir yandan Müslüman nesillere kendi ahlaksızlıklarını aşılamak için senaryolar düzenlediler.
Ve başardılar.
Şimdi geldiğimiz nokta itibariyle onların İslam beldelerinde ki projeleri gerçekleşmiş durumda. Müslümanlar izzetlerini satın alan, zilletli bir hayatı kendilerine sunan bu ABD (Birleşik) ve AB (Birlikleri), dost kabul edip ticareti ve hayatlarını bu dost gözüken düşmanlarına uyarladılar. 
Geri planda kardeş devletler; sefalet, yokluk, savaş, yıkım içinde iken onlara sırt çevirip dostlarına yalakalık adına fayda haricinde zarar verdiler.
ABD ve AB
1-İsrail'in güvenliğini sağlamak ve İsrail'in topraklarını genişletmek için,
2-Bir komutan edasıyla Müslüman devletleri dizayn etmek ve emirlerini istediği şekilde yaptırmak için,
3-Müslümanları her zaman geri bırakmak, kendilerine muhtaç edip, zenginliklerini kullanmaya fırsat vermeden kendilerinin bunu kullanması için;
Müslüman beldelerde fitne ekiyor, istediğine terör diyor ve kendisini ıslah edici telkin ediyor. İstiyorlar ki bütün Müslüman halk ve yetkililerde koro halinde bunu dile getirsin.
Yani zillet içinde zillet.
Bazı hesapları ters gitse de, istedikleri ortamı şu an oluşturmuşlar.
İhvan Mısır’a hâkim olunca kukla Sisi'yi devreye soktular.
Filistin İslami hareketi terör ilan edip İsrail'e sırt çıktılar.
Suud, Bahreyn, BAE v.s İslam devletlerinin yöneticilerinin yularını tuttular.
Şimdi Katar'a yöneldiler.
İçini karıştırmak, sahipsiz bırakmak adına kukla yöneticilerle işbirliği yaptılar. Önce Katar'ı dizayn edip yola getirecek.
Ardından Türkiye'ye yönelecekler.
Önce Katar, Sonra Türkiye
Türkiye'ye de aynı şekilde ekonomisini yok etmek suretiyle kriz yaptırmayı, halkı galeyana getirip isyan ettirmeyi ve hükümeti düşürüp istediği ayarda insanları başa getirmeyi düşünmektedirler.
Bunun için türlü plan ve projeleri geliştirdiler.
Mesela içeride Fetö, PKK, 
Dışarıda PYD, Daiş,
Bunlar onların Türkiye içinde ve dışındaki uzantıları ve kuklaları. Türkiye'nin  ekonomisini bunlarla vuracaklar. Türkiye halklarını birbirine düşürmek suretiyle bir Suriyeleştirme kampanyası geliştirilmektedir.
Geçen sene bu günlerde açık ve net yapılan darbe kalkışması, onların amacını gösteren en açık bir delildir. Dışarıdan bakılınca onların hiçbir müdahalesi görülmemesine rağmen asıl işi yapan, bu planı bu aklı veren yine onlardır. Allah'a şükür ki halk uyandı ve tezgâhları gördü. Tankların önüne yatan halkın müdahalesiyle darbe durduruldu. Plan ve projeleri ile kurgu ve tezgâhları başlarına geçti. Türkiye halkı oyunun farkındaydı ve bunu canı pahasına bile olsa engellemeliydi.
Öyle de yaptı.
Hakikaten tank ve silahların önüne geçen Müslümanlar, Allah aşkı ve vatanın selameti için birlik ve kardeşlik ruhuyla darbeyi engelledi. Onlar zannettiler ki millet silah seslerini duyunca evlerine kapanacak, karanlıklarda istediklerini yapabilecekler. Bu emelleri de kursaklarında kaldı.
Tam bir sene geçti.
Şimdi direniş ruhu hakim.
Halk bir nevi oynanan oyunların farkında.
Mevcut durumu koruma ve devam ettirme adına yetkililer bu tabloyu ve bu direnişi canlı tutmak için 15 Temmuzun yıldönümünde Türkiye halklarını direnişe, birliğe ve beraberliğe çağırarak, olabilecek bütün darbe girişimlerine karşı uyanık olmalarını sağlamaktadır.
Biz bu darbe girişiminin aslında Müslümanlara ve İslam'a karşı bir hamle olduğunu biliyoruz. Müslümanları durdurmak, Müslüman hakları dizayn etmek adına yapılan bir girişim ve eylemlerdir. Bunu engellemek adına Müslümanlar olarak elimizden gelenleri yaptık ve yapıyoruz.
Tehlike geçince işin eğlencesini ve zevkini belki bazıları çekiyor olabilir.
Çok önemli değil.
Ama biz inanıyoruz ki bunu;
Allah için,
Vatanımızın selameti için,
Ezanlarımızın susmaması için,
Allah-u ekber sesinin semalarımızda dinmemesi için yaptık.
Hani bir Hadis-i Şerifte Resulullah (asm.) şöyle buyuruyor; Her kimin hicreti ne için yapılıyorsa O'da ona göre mükafat bulur.  Allah rızası için ise, ilahi Rıza'yı bulur. Ticaret için ise ticareti bulur. Yok, sevdiği bir kadına ulaşmak ise O'da amacına ulaşır. Bizim de buradaki amelimiz ihlasla Allah rızası içindir. Biz Allah için, Allah aşkıyla bu işe sarıldık. Niyetimiz ve temennimiz, İslam düşmanlarının Müslüman beldeleri yakıp yıkan, zenginliklerini talan etmek isteyen fitnecilerin hesabını bozmak, Müslümanları birbirine kırdırmak isteyenlere karşı durmak, onların bu coğrafyadaki projelerini alt üst etmektir.
Ve hakeza...
Son olarak duamız budur;
"Allah'ım onların yaptıkları tuzaklara karşı Müslümanları birleştir. Ümmeti uyanık kıl. Müslüman gençleri, Müslüman nesilleri uyandır. İslami bir hayat yaşamayı tüm Mümin ve Müslümanlara nasip et. Asıl dostumuz olan Müminleri dost edinmeyi ve düşmanlarını düşman edinmeyi bize nasip et.
Bize hakkı hak gösterip hakla yaşamayı, Batılı batıl olarak gösterip ondan uzak durmayı da nasip et."
Allah'a emanet olunuz.

YORUMLAR - YORUM YAZ      

Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. Bu yazı için ilk sözü siz söyleyin!

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
SONDAKİKA HABERLER!
Yazarlar
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
03:05 05:04 12:34 16:25 19:44 21:27
Konuk Yazarlar
Çok Okunanlar

YORUMCU: AYŞEN Özen
YORUMCU: mardini
YORUMCU: Veysi itmş
YORUMCU: Necmi
Mardin Hava Durumu :
MARDIN
Foto Galeri    Video Galeri    Güncel    Ekonomi    Spor    Eğitim    Siyaset    Yaşam    Sağlık    Dünya    Kültür-Sanat    Bilim-Teknoloji   

İletişim - Künye - Sitene Ekle - RSS Servisi - Bütün Manşetler

Tüm Hakları Saklıdır © 2012 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Warning: mysql_close(): 5 is not a valid MySQL-Link resource in /home/mardindosthaber.com/httpdocs/class/mysql.class.php on line 69