18 Temmuz 2018 06:12          Ana Sayfa Ana Sayfa    Fotoğraf Galeri Foto Galeri    Video Galeri Video Galeri    Video Galeri RSS    İletişim    Künye    Sitene Ekle         
 
Güçlü bir irade… / Mehmet Kara - Mardindosthaber
Güçlü bir irade…
Mehmet Kara /
 
13 Nisan 2017 Perşembe Saat 09:57

Yıllarca ümmetin bağrını hançerleyen Batı Medeniyeti, nihayetinde dürüst davranmaya başladı. Aslında öyle davranmak zorunda kaldı. Kendince oyun kurup - oyunbozan, burnundan kıl aldırmayan, ben demekle enaniyetin bataklığından boğulan, gasp ve sömürünün doyumsuzluğunda çatlayan bir şuursuz medeniyet.

Başına gelebilecek korkularında bütün değerlerini feda edebilecek olan bu medeniyet, kendi dışında kimsenin rahatından memnun kalmaz. İstediği yerde istediği gibi at koşturacak. Bütün cihanı parsel parsel paylaşacak ama hiç kimse itiraz etmeyecek. Bütün dünyanın zenginlikleri kendisine sarf edecek, tıka basa tüketecek geride kimin öldüğüne bakmayacak.

Devran işte, biri çıkar yapamazsınız, edemezsiniz demeye başlar bütün saltanatları çatırdar. Rahatları kaçar. Çılgına dönerler. İçerde-dışarıda, gizli-açık, maddi-manevi ne güçleri varsa devreye sokarlar. Yeter ki bu kurdukları emperyalist düzenleri yok olmasın. Post-modern oyunları oynamayı bırakarak, direk bire bir oyunun içine girmeye çalıştılar.

Bu memleket bizim! Hiç kimse kusura bakmasın. Ona buna peşkeş çekenin barınmasına müsaade etmeyeceğiz. Zor zahmet, çok büyük bedeller ödenerek elde edilen kazanımları üç beş yüreksize kaptıracak değiliz.

Evet, önümüzde bir referandum var. Bir oylamadan öte… Türkiye’nin sistemini toptan değiştirecek bir olaydır.  Memleketine dair kaygısı olan herkes bu oylamaya katılıp açık ve net bir şekilde tarafını belli etmelidir. Yıllarca bu sistemin değişmesi için çaba gösteren sağcısı, solcusu ve dindarı işte size fırsat! Fosilleşmiş beyinlerin ürünü olan düzeni değiştirmeye gidiyoruz. Bu tereddüt niye!

Madem mevcut sistemin değişmemesinden yanasınız, yıllarca neyin mücadelesini veriyorsunuz. Hani meydanlarda, caddelerde, alanlarda körpe gençleri kullanarak haykırıyordunuz. Bu sistem değişmelidir, diyordunuz. EVET! Değişiyor işte, bu afallama dalgasına kapılmanızın sebebi nedir. YÖK, DGM, askeri yargılanma, çift başlı yönetim, koalisyonlar, her yıl yapılan seçimler, kronik vekil tiplemeler, … Ve sayamadığımız bütün vesayet kurumları kalkıyor. Memleket resmen bir yönetim maslahatında dünya vitrini olacaktır. Sahi kaygılarınız nelerdir? Hukukçu yâda siyasetçi olmanıza gerek yok. Açıp 18 maddeyi bir inceleyin EVET! Sadece bir inceleyin. Allah aşkına bir inceleyin.

Anarşi ve terörün dibini yaşayan bölgemizin halkına diyeceklerimiz var. Şehirlere, caddelere, sokaklara, yollara, evlere hatta yatak odalarına bile bomba döşeyenlerin hakkınızı savunduğuna inanıyor musunuz? Bu yıkılan şehirlerin müsebbiplerine gerçekten barışı getireceklerinden emin misiniz? Ortaokul çağındaki kız çocuklarını alıkoyup dağda hendekte çalıştırmalarına gerçekten hoşnut musunuz? Camilerde zılgıt çekip komünizm marşlarıyla halay çeken durumdan memnun musunuz? EVET! Bu sistemden memnun değilsiniz. O zaman bu hezeyanların bir daha olmaması için açık ve net bir şekilde tavrımızı koyalım.

Bu memleket için iyilikten yana kimin bir derdi varsa kardeşimizdir. Kimin de kaostan yana bir derdi varsa karşıtımızdır. Sön söz iradenin hür bir şekilde sandığa yansımasını dileyerek daha güçlü bir Türkiye istiyoruz.

YORUMLAR - YORUM YAZ      

Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. Bu yazı için ilk sözü siz söyleyin!

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
SONDAKİKA HABERLER!
Yazarlar
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
03:05 05:04 12:34 16:25 19:44 21:27
Konuk Yazarlar
Çok Okunanlar

YORUMCU: AYŞEN Özen
YORUMCU: mardini
YORUMCU: Veysi itmş
YORUMCU: Necmi
Mardin Hava Durumu :
MARDIN
Foto Galeri    Video Galeri    Güncel    Ekonomi    Spor    Eğitim    Siyaset    Yaşam    Sağlık    Dünya    Kültür-Sanat    Bilim-Teknoloji   

İletişim - Künye - Sitene Ekle - RSS Servisi - Bütün Manşetler

Tüm Hakları Saklıdır © 2012 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Warning: mysql_close(): 5 is not a valid MySQL-Link resource in /home/mardindosthaber.com/httpdocs/class/mysql.class.php on line 69