18 Temmuz 2018 04:19          Ana Sayfa Ana Sayfa    Fotoğraf Galeri Foto Galeri    Video Galeri Video Galeri    Video Galeri RSS    İletişim    Künye    Sitene Ekle         
 
Tek Çare İslam / Sizden Gelenler - Mardindosthaber
Tek Çare İslam
Sizden Gelenler /
 
13 Aralık 2016 Salı Saat 09:45

Her geçen gün karanlığa, girdaba sürüklenmekteyiz. Haberimiz olmadan, her geçen zamanda azar azar ölmekteyiz. İtiraz etmeden yitip gitmekteyiz bu dünyadan. Oysa öyle bir gelecek bırakmamıştı bizlere bizden önce yitip gidenler. Öyle bir dünya, öyle bir gelecek hayal etmemiştiler. Oysa bizden öncekiler her geçen gün, her geçen saniye azar azar ölmemek için, ölmememiz için canlarını feda etmiştiler. Birlik olmuştur. Hep birlikte İslamı, Kur’an'ı çiğnetmemek için düvel-i muazzama karşı çıkmıştır. Bedenlerini set eylemişlerdi bombalara, kurşunlara. Onlardan sonra gelecek olanlar her gün ölmesinler diye Atalarımız İslam Sancağı altında bir olmuşlardı. Çanakkale’de siper etmişlerdi gövdelerini bombalara, toplara, tüfenklere karşı. Onlar alışmadılar, kabullenmediler her gün azar azar ölmeyi. Her geçen gün yitip giden masum canları görmezden gelmediler. Onların düvel-i muazzama karşı koyacak topları, tüfenkleri yoktu. Onların sımsıkı sarıldıkları Allah’ın ipi, İslam, iman dolu yürekleri vardı. Cesaretleri vardı. İslam’la bir oldular, beraber oldular, hep birlikte karşı koydular düşmana.

Uyan ey gafil insan uyan sahip çık İslam'a, sahip çık atanın emanetine. Kendine gel sıyrıl kibrinden, sıyrıl kininden sarıl İslam'a dört kolla çık sürüklendiğin karanlıktan. Kendine gel, kulak ver Rabbinin sözüne: Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’an’a ) sımsıkı sarılın ve ayrılığa düşmeyin. Allah'ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın… (Ali İmran Suresi /103.Ayet) .

Hep birlikte Yüce Yaradanın kulak verirsek, İslam'a, Kur’an'a, onun hükümlerine uyarmak, Yüce Yaradanın yardımıyla, onun izniyle bir olacağız, beraber olacağız kıyamete dek dağılmaya akşam, hep birlikte huzur içinde yaşayacağız.

Savaştan, düşmanlıkta, kibirden kurtulmanın tek çaresi, tek reçetesi İslam'a dönmek, İslam'a sarılmak, İslam’ın hükümlerine uymaktır. İslam olmadan savaşlar son bulmaz. İslam olmadan barış, kardeşlik, huzur, Adalet yeniden tesis edilemez. İslamsız hareket etmek yeni felaketlere, yeni savaşlara bunun sonucunda da çocukların ölmesine, masum insanların ölmesine yol açacaktır. Kibirle, kinle, öfkeyle hareket etmek her geçen gün masum canların, çocukların yitip gitmesine sebep olacaktır. İslamdan uzaklaşmak her geçen gün karanlığa doğru bir adım daha atmak olacaktır.

Oysa ne çabuk unuttuk Şeytanın kibrinden dolayı, kininden dolayı cennetten kovulduğunu. Kibriydi Şeytanın sonunu getiren, kiniydi onu sonsuz azaba sürükleyen. Kendine gel ey insanoğlu sıyrıl kibrinden, sıyrıl kininden, kır üstündeki kibir kabuğunu, sarıl İslam'a. İslamsız sunulan her barış reçetesi, her birlik çağrısı sonuçsuz kalacaktır. İslamsız geçen her saniye karanlığa doğru bir adım olacaktır.

Yüce Allah'tan dileğim bizi İslam'a dört kolla sımsıkı sarılan kullarından eylesin. Bize bu karanlıktan, bu girdaptan kurtulmayı, huzura, barışa kavuşmayı nasip etsin. Çocukların, masumların ölmediği bir dünya düzenine kavuşmayı nasip etsin. Allah bizi İslam’dan ayırmasın.

(AMİN AMİN AMİN )

Orhan Irmak

YORUMLAR - YORUM YAZ      

Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. Bu yazı için ilk sözü siz söyleyin!

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
SONDAKİKA HABERLER!
Yazarlar
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
03:05 05:04 12:34 16:25 19:44 21:27
Konuk Yazarlar
Çok Okunanlar

YORUMCU: AYŞEN Özen
YORUMCU: mardini
YORUMCU: Veysi itmş
YORUMCU: Necmi
Mardin Hava Durumu :
MARDIN
Foto Galeri    Video Galeri    Güncel    Ekonomi    Spor    Eğitim    Siyaset    Yaşam    Sağlık    Dünya    Kültür-Sanat    Bilim-Teknoloji   

İletişim - Künye - Sitene Ekle - RSS Servisi - Bütün Manşetler

Tüm Hakları Saklıdır © 2012 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Warning: mysql_close(): 5 is not a valid MySQL-Link resource in /home/mardindosthaber.com/httpdocs/class/mysql.class.php on line 69