18 Temmuz 2018 06:13          Ana Sayfa Ana Sayfa    Fotoğraf Galeri Foto Galeri    Video Galeri Video Galeri    Video Galeri RSS    İletişim    Künye    Sitene Ekle         
 
Diyanet Neden Suskun? / İsmail Zeynel - Mardindosthaber
Diyanet Neden Suskun?
İsmail Zeynel / mardindosthaber@hotmail.com
 
20 Ekim 2016 Perşembe Saat 23:13

BismillahirRahmanirRahim…

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın (DİB) cumhuriyetin ilanından itibaren hangi amaçla kurulduğu ve kullanıldığı bu konuyla ilgilenenlerin malumudur. Ama amacım bunu irdelemek değildir.

Hani biraz düzene girdiği ve doğru yolda yürümeye başladığı söyleniyor ya, buna binaen İslam’a ve mensuplarına resmen ahlaksızlık yoluyla savaş açan ve açtığı kanalizasyonları aracılığıyla bunu gün geçtikçe daha pervasızca yapan Oktar güruhuna karşı neden Diyanet’in suskun kaldığını sormak istiyorum.

Adım adım, aşama aşama örülen, tıpkı şimdi FETÖ diye anılan grup gibi, sinsi sinsi duygu ve düşünce dünyamıza sızan Oktar güruhunun kimin tekel ve kontrolünde olduğunu söylemek abes olacaktır. Çünkü herkesin malumudur ve onlar da bunu aleni olarak göstermektedirler.

Az çok herkesin bildiği üzere, yaptığı saçma sapan izahlar, yorumlar, akla ziyan teviller, İslam’a mal etmeye çalışarak yaptığı, ama esasında İslam’ın temeline dinamit koymaya matuf söz ve fiillerine karşı resmi bir kurum olan ve toplumu İslami konularda aydınlatma(!) görevi olan Diyanet’in neredeyse tek kelime etmemesi dikkat çekici değil mi?

Neden bir iki kişi dışında bu güruhun işlediği ve İslam’a mal etmeye çalıştıkları iğrenç fuhşiyatları hakkında kimse tek kelime olsun yazmıyor acaba?!

Masonluğunu iğrenç bir pervasızlıkla canlı yayında ilan eden, bunun yanında Mehdi olduğunu ifade eden birine karşı özellikle Diyanet’in söyleyeceği bir şey yok mu?

Yoksa Diyanet iktidardan bir işaret mi bekliyor, söz söylemek ve adım atmak için?

Öyle ya, FETÖ denilen grup için de aynı şekilde davranmamışlar mıydı? Maddi-manevi onca tahribatlarına karşı tek kelime etmeyen Diyanet, özellikle 15 Temmuz’dan sonra aslan kesildi ve kendisinden hiç de beklemediğimiz bir çeviklikle Din Şurası’nı topladı, raporlar hazırladı ve cemaatlerle görüşmelere başladı.

Sevinmedik mi? Sevindik, ama bunu yapmaları için bunca acının çekilmesine ve bunca tahribatın meydana gelmesine gerek yoktu ki. Pekala çok önceden de bunlar fark edilebilir ve gereken önlemler alınabilirdi. Ama heyhat, bunu yapabilmek için basirete, ferasete ve en önemlisi cesarete ihtiyaç vardı.

Şimdi malum güruh, anlatmaktan haya ettiğimiz bir kıyafet ve terbiyesizlikle kendi kanalizasyonlarının dışında kanal kanal dolaşıp, bütün fuhşiyatlarını, çirkefliklerini, iğrençliklerini ve terbiyesizliklerini İslam adına yaptıklarını ve –haşa- bunların Allah’ın emri olduğunu söyleyecek kadar hadlerini aşıyorlar, çukurlaşıyorlar, ama Diyanet’ten tık yok.

Bunları neden mi yazdım? Diyanet’ten bir beklentim olduğu için mi? Kesinlikle hayır. Sadece bir kez daha dikkat çekmek istedim. Hem bu güruhun fuhşiyatlarına bir kez daha dikkat çekmek hem de pirüpak yapılan Diyanet’in aslında eski Diyanet olduğunua vurgu yapmak için yazdım.

Kendimizi kandırmayı seviyoruz. Aynı delikten defalarca ısırılıyoruz, ama aklımız başımıza gelmiyor.

Şike konusunda fetva yayınlayan, gereksiz birçok konuda konuşan, hüküm veren Diyanet, en önemli meselelerde sus pus oluyor. Üç maymunu oynuyor. Ne zamana kadar? İktidar tepki verinceye kadar. Bu ilim adamları için bir zillettir.

Oysa Müslüman alimler, yani Efendimiz (as)’ın gerçek varisleri, kınayıcının kınamasından korkmadan gerekli adımları atarlar ve bu uğurda her türlü bedeli de peşinen ödemeyi kabul ederler.

Ümmet bugün her zamankinden daha çok Rabbani alimlere muhtaçtır. Rabbim, bizi bu alimlerden ve ilimlerinden mahrum etmesin…

Amin...

YORUMLAR - YORUM YAZ      

Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. Bu yazı için ilk sözü siz söyleyin!

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
SONDAKİKA HABERLER!
Yazarlar
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
03:05 05:04 12:34 16:25 19:44 21:27
Konuk Yazarlar
Çok Okunanlar

YORUMCU: AYŞEN Özen
YORUMCU: mardini
YORUMCU: Veysi itmş
YORUMCU: Necmi
Mardin Hava Durumu :
MARDIN
Foto Galeri    Video Galeri    Güncel    Ekonomi    Spor    Eğitim    Siyaset    Yaşam    Sağlık    Dünya    Kültür-Sanat    Bilim-Teknoloji   

İletişim - Künye - Sitene Ekle - RSS Servisi - Bütün Manşetler

Tüm Hakları Saklıdır © 2012 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Warning: mysql_close(): 5 is not a valid MySQL-Link resource in /home/mardindosthaber.com/httpdocs/class/mysql.class.php on line 69